Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Je CCD nový nebo vracející se problém?

29. února 2008 v 7:00 | Eman |  Nemoci včel - Veterinární záležitosti - léčení
Odborníci ze zemědělského průmyslu sestavili barevný plakát, který je obhajuje proti obvinění, že pesticidy přispívají k CCD. Některé z jejich tvrzení:

Ozáření zlepší infikované úly.
Studie ukázaly že včely mohou úspěšně přežít v opuštěných úlech které byly ozářeny a byly tak zabity biologické patogeny. (Myslí se ozáření tvrdými gama paprsky, které se používají na sterilizaci potravin. Použití ozáření musí být na etiketě potraviny uvedeno).


• Vysoké úrovně patogenů.
Studie pozůstalých včel ve zhroucených včelstvech našly vysoké úrovně patogenů.

Mezi CCD a expozicí na insekticidy nebyla zjištěna souvislost.
CCD nebyla zaznamenána v každém státěm včetně států s instensivním používáním Bt plodin a zemědělských pesticidů. A také Bt plodiny nejsou pěstovány v evropských zemích které také zaznamenaly úbytky včel.

Zastavení užívání pesticidů nezastavilo kolapsy včelstev.
Před osmi lety Francie zrušila užívání dvou sepcifických insekticidů které byly považovány za podezřelé ve ztrátách včel. Tato akce neodvrátila úbytky včel a kolapsy včelstev pokračují v regionech kde nebyly pesticidy nikdy používány.

Z publikace "Examining Pesticide Use In the Face Bee Decline."

www.croplifefoundation.org
z textu publikace:
Každý může včelám pomoci. Včelaři musí ošetřovat svá včelstva dobře vyživovaná a bez roztočů. Farmáři mohou způsobem obdělávání chránit podzemní hnízda divokých včel a nechávat na okrajích polí pásy jako zdroje pylu a nektaru pro včely. Zahrádkáři mohou pěstovat květiny, které přitahují opylovače. Každý kdo používá pesticidy - farmář nebo zahrádkář - musí přesně dodržovat návod k použití.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 salesforce login salesforce login | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 13:46 | Reagovat

With Client Relation Management, they aid company to make themselves a lot more efficient in the direction of their consumers. They assess, technologize the data.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama