Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Terapie včelími žihadly a roztroušená skleróza

13. února 2008 v 18:42 | Eman |  Apiterapie
Po staletí, med, včelí pyl, a včelí jed byl používán k léčení řady chorob od chronické bolesti po nemoci kůže (lupy).

Apiterapie nebo medicínské použití včelích produktů od mateří kašičky přes včelí jed bylo používáno starověkými Egypťany jako homeopatický lék na artritidu. Dnes terapie včelím jedem, nebo terapie žihadly přitáhla pozornost medicínské vědy jako potenciálního homeopatického léku pro symptomy roztroušené sklerózy.

Terapie včelím jedem, používá žihadla živých včel, aby ulevila od symptomů roztroušené sklerózy jako je bolest, ztráta koordinace, svalová slabost. Bodání není omezeno do specifické oblasti těla, protože žihadla do různých míst má různé výsledky. Výzkumníci apiterapie naznačují, že jisté složky včelího jedu, zejména melittin a adolapin, pomáhají snižovat záněty a bolest a kombinace všech ingrediencí ve včelím jedu jakýmsi způsobem pomáhá tělu spustit přirozené léčivé složky vlastní obrany.

Ačkoli dosud nebyla fakticky provedena velká studie na účinky terapie včelím jedem, je odhadováno že pouze 50 lékařů USA používá tuto terapii k léčení roztroušené sklerózy a dalších nemocí. A důkaz že tato terapie pomáhá pacientům je neoficiální, ale povzbuzující. Navzdory tomu z více než 250000 případů roztroušené sklerózy v zemi, tisíce pacientů prý používá včelí jed jako alternativní postup k iterferonu, kortikosterodům, a dalším typicky používaným lékům...

Facts: Bee Sting Therapy and MS - Discovery Health
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama