Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Čínský med byl exportován do USA s australskými etiketami

16. února 2008 v 8:41 | Eman |  Med
Dvě společnosti a tři lidé jsou usvědčeni v Austrálii z celního podvodu

a pokutováni $580,200 australských dolarů z zosnování mezinárodního import/export podfuku zahrnující 1.7 million litrů medu, který byl zaslán do USA..

Podvod byl část světového podfuku, aby obešel antidumpingová cla uvalená na Čínský med v USA. Med byl vyvezen z Austrálie do USA jako produkt vyrobený v Aaustrálii, ale byl ve skutečnosti z Číny. Manažer Národní australské celní pátrací služby, Richar Janczko říká že vyšetřování bylo dlouhé a složité.

"Bylo velmi náročné tak složitý podvod zjistit, vyšetřit a pohnat před soud, říká. Obchodní podvod tohoto typu také má potenciál poškodit vztahy Austrálie s našimi velkými obchodními partnery." Mezi Červencem 2001 a červnem 2002, asi 28 dodávek čínského medu bylo dovezeno do Austrálie podnikem CHS Enterprises Pty. Ltd a JHM Trading Co. ve 125 lodních kontejnerech.

Dvě společnosti prohlásily že med byl ze Singapuru, kde nejsou včely. Australští celníci řekli že med, zabalený ve 200 litrových sudech, byl přeštítkován jako australský produkt importérem a přebalen pro export. Nebyl smíchán s australským medem a nepodléhal žádné další formě zpracování.

Med byl potom exportován ve 29 dodávkách do USA popsaný jako australský výrobek. Vyšetřování celními úředníky zjistilo, že JHM Trading Co. byla falešná. CHS Enterprises Pty. Ltd. a její nákladní dopravce AK Unicargo International Pty. Ltd. byly obviněny z 38 přestupků proti celnímu zákonu (Customs Act 1901) a 58 přestupkům proti obchodu (Commerce (Trade Descriptions) Act 1905).

Také byli obviněni Robin Hu, jeho žena Hui Min Jing, a Gordon (Pui) Lam. Jing přiznala vinu ze všech obvinění v New South Wales nejvyšší soud a souhlasila s pomocí celníkům v jejich pátrání. Byla pokutována A$129,200 australských dolarů.

V dalším soudním procesu, Lam a AK Unicargo byly nalezeni vinnými ze všech obvinění. Hu a CHS Enterprises zjjištěni vinnými z obvinění vztahující se k původnímu dovozu medu. Soud nařídil nařídil pokuty a náklady proti dvěma mužům a společnostem v celkové výši $451,200.

CATCH THE BUZZ
Alan Harman
Příště: Který importér koupil med? Co věděli a kdy to věděli? Zůstaňte na příjmu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama