Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Cesta k příčině, proč v USA včely umírají,

8. února 2008 v 18:51 | Eman |  Nemoci včel - Veterinární záležitosti - léčení
se zamotává. Kdo by si pomyslel, že požární hlásiče budou mít vliv na mandle, které máte v obilných vločkách.

Nemoc zhroucení včelstev (CCD) byla více mediální senzace než problém pěstitele nebo konzumenta (ale vždycky to byl skutečný problém včelaře).. Tisk (včetně mě - Kim Flottum) dělal hodně hluku o kolem toho co se děje, a co si myslíme, že způsobilo problém, a co se vědci pokoušejí vyřešit.

Doposud ti vědci mají prázdné ruce. Žádné řešení. Žádný lék. Proč? Tedy po téměř roce jediné skutečné peníze, které byly alokovány na pomoc, přišly z krizových fondů ministerstva zemědělství USA (díky), a z průmyslu. Díky bohu za peníze z průmyslu. Bez nich bychom byli všichni nahraní. Je to dobré, velmi dobré, že "federální" dělali hodně povyku o záchraně včel minulý rok, o záchraně opylovačů a pro dobro Ameriky. Tak proč to zdržení? Proč tak dlouho?

A včelaři také nebyli schopni rozlousknout ten oříšek. Ale zatím bylo dost včel minulou sezonu, ale ne tuto sezonu. V každém případě dost včel k opylení mandlí.
Ale nyní umírá více včel - a více včelařů má problém tuto sezonu, ale protože nejsou peníze, není žádné oficiální sčítání. Moje kontakty říkají, že je hodně včelstev slabých nebo mrtvých a nejsou v kondici pro opylování.

Tady je podstatný hráč. ... z Austrálie nyní nemůžeme získat včely dost rychle protože letadla která je vozí do USA mají problémy s požárními hlásiči se včelami na palubě. Včely vyvolávají požární poplach hlasitým zvukem. Letecké linky se pokoušejí ten problém opravit tak rychle jak umí a zapojují na letadlech dobré hlásiče protože se o problém se včelami zajímají, ale nemohou letět s letadlem bez hlásiče, bez ohledu na jejich snahu.

Přidejte to k situaci. Existuje stroj, který může včelařům říci jaké problémy mají - jaké viry, jakou Nosemu -- Armáda to používá k řešení problémů jak SARS a podobných. Může to říci jaké viry jsou v umírajících včelstvech. Výzkumníci museli prosit, vypůjčit si a potají získat (to jsou peníze průmyslu, ne peníze z grantů, ne vládní peníze, ne peníze kongresu) peníze na nákup a nasazení na všechna místa, z výzkumné laboratoře UC Davis, v srdci mandlové země, kde všechny včely mají problémy. Ale představte si, kdyby UC Davis řekly NE, my to nechcem. Ten stroj není to pro nás k ničemu. Ta mašinka má velikost jako větší mikrovlná trouba.

Přidám ještě jednu lahůdku. Znám alespoň dvě velké společnosti produkující matky, které skončily. Spolu dohromady produkovaly skoro 75000 matek každý rok. Odkud přijdou tyto matky tento rok? To není problém CCD, ale kde dostanou ti včelaři s CCD dobré matky, aby je vyměnili u včelstev tuto sezonu? Ve Zverimexu?

Lidi, tahle sezona je skutečná. Skuteční lidé jsou ovlivněni tímto problémem. Skutečné včely umírají rychleji než kdokoli dokáže počítat. Skuteční vědci se snaží to vyřešit tak rychle jak dovedou. Skuteční včelaři skládají prázdné bedny na poli a bojí se do nich dávat včely znovu. Skuteční pěstitelé mandlí hledají včely. Skutečné včely sedí na letištích v Austrálii. Skuteční bankéři se obávají, že jejich zplátky obvyklých půjček jsou ohroženy. Skuteční pěstitelé kdekoli se obávávají jestli by měli tento rok pěstovat své plodiny protože bez včel je to jen mrhání osivem, hnojivem a vodou. Skutečné společnosti, které dodávají vybavení pro včely jsou zvědavé, jestli by měly pro tento rok plánovat dopředu nebo čekat. A jeden mluvčí u Big Convention v Sacramentu to všechno řekl.... čekají nás pracovní místa u Wal-Mart.
Dobrý přítel říkal léta, že to co potřebujeme je OPRAVDOVÁ krize s opylováním včel, aby se lidi probudili. Dobře, tak tohle může být ta sezona... Co se stane když není dost včel?

http://www.thedailygreen.com/environmental-news/blogs/bees/save-the-bees-ccd-45013008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama