Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Aktuální údaje o světovém medu 3

22. února 2008 v 18:59 | Eman |  Med
Únor 2008 - Ceny surového medu na světovém truhu pokračují ve vzestupu, a toto stoupání začíná eskalovat.

Včelaři hlásí více a více ztrát včelstev, jak CCD se zdá ukazuje znovu svou ošklivou hlavu. Ačkoli se zdá, že ztráty nejsou tak devastující jako minulý rok, roste obava že vlivy CCD budou mnohem větší než se původně očekávalo.
Výhledy na rok 2008 pro sklizeň medu v Jižní Americe jsou ještě špatné, kvůli většinou extrémně chladnému počasí, pozdnímu jaru a těžkým ztrátám včel.
Evropský zákaz Brazilského medu bude brzo zrušen. S velkou poptávkou po medu na světovém trhu z Evropy, baliči kontrahují Brazilský med dopředu s tím že zákaz bude zrušen a mnoho jihoamerického medu, včetně brazilského, je určeno pro Evropu, a není pro USA kvůli extrémně vysokým cenám. Evropa hledá surový med po celém světě, a se silou Eura proti slabému US dolaru nakupuje Evropa agresivně med dokonce za vyšší ceny.
Některé země jako je Turecko se změnily z exportní země na zemi med dovážející z důvodu špatné úrody a vyšší poptávky. Dokonce Čína využívá více ze své sklizně medu pro vlastní potřebu a omezuje exporty. Čínské medové exporty jsou také omezeny kvůli pokračujícím obavám o kvalitu, a váhání s nákupem Čínského medu od zemí a baličů požadujících kvalitu.
Zdroj: Skamberg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama