Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Strom plný medu

5. ledna 2008 v 9:49 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Je hledáno místo v mezinárodním dědictví pro Indický včelí strom

The Hindu (India), 1/4/2007

…jedinečný strom Banyan blízko Nandagudi v Hoskote taluk, který má nejvíce včelstev na světě - až 600 - čeká na přidělení práva vyvěsit etiketu místa mezinárodního dědictví.
Institut pro zachování přírodních zdrojů, vzdělání, výzkum a výcvik (INCERT) se snaží dostat tento nesrovnatelný strom na seznam míst mezinárodního dědictví, aby vytvořil povědomost o důležitosti tohoto včelího společenství.

Při rozhovoru novináře The Hindu s M.S. Reddy, universitním profesorem oddělení zoologie na universitě v Bangalore, tento řekl, že strom banyan byl monitorován včelařskými odborníky po mnoho desetiletí, a jejich záznamy ukazují, že tam bylo přibližně 625 včelstev kolem listopadu 2005.

Prohlídka prováděná v říjnu 2007 odhalila počet včelstev ve stromu asi 575. Dr. Reddy řekl: "Snaha uznat tento strom jako mezinrodní dědičné místo nepomůže pouze prosperitě zahradnictví, ale také hraje životní roli v ochraně prostředí a udržování ekologické rovnováhy jak včel, opylování, a pomůže zvětšit biodiverzitu."

Strom Banyan je převážně obklopen eukalypty jejichž květy jsou hlavní zdroj nektaru pro včely…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama