Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Včelařské anekdoty

7. prosince 2007 v 19:24 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Ze stránek kanadských včelařů jsem vyzobal pár anekdot - vybral jsem ty co se mi nezdály blbé a současně je pochopil.

Bohatý překupník medu umřel a přišel do nebe. Svatý Petr se ho vyptával u dveří. Nemohu tě pustit dovnitř, protože jsi lhal a podváděl. Překupník protestoval a řekl, že jenom nedokončil školu a nebyl moc dobrý v matematice, ale nikdy nepodváděl a nikdy nelhal. Jednoduše jenom kupoval med, naléval ho do sklenic a podával ho s 5% ziskem. Za pár roků slušně zbohatl.
Ale Svatý Petr nesouhlasil, Ne ty zase lžeš, musel jsi přidávat víc na ceně, nemohl jsi zbohatnout s 5% zisku.
Překupník znovu protestoval. Ne, ne, říkal, Ja sice nejsem dobrý v matematice, ale přirazil jsem si jen 5%. Kupoval jsem med za dollar a prodával ho za 5 dolarů, a pokaždé jsem tak vydělával jenom 5%!


Včelař šel kolem banky a viděl tam nápis
Půjčky včelařům , 2%--
vrazil dovnitř a šel k bankovnímu manažerovi žádat o půjčku, a ten mu řekl:
Ne to není procento úroků -- to jsou vaše šance získat jakoukoli půjčku..


Včelař vešel do Pizzerie a objednal si pizzu. Když byla pizza hotová, šel si pro ni k pultu. Prodavač se ho ptá: "mám vám ji nakrájet na šest kousků nebo osm kousků?" Včelař odpoví: "Mám dnes opravdu hrozný hlad, raději ji nakrájejte na osm kousků."


Cestovatel bloudil po ostrově obydleném kanibaly a narazil na řeznický krám. Ten se specializoval na lidské mozky, pěkně roztříděné podle zdroje. Nápisy na obchodu oznamovaly:
Mozky umělců $9/lb
Mozky filosofů $12/lb
Mozky vědců $15/lb
Mozky včelařů $100/lb
Cestovatel se ptal řezníka proč jsou ty mozky včelařů tak drahé - ty asi musí být hodně kvalití!" Řezník odpověděl, "Ani ne, ty jsou tak drahé protože musíte chytit spoustu včelařů, aby to dalo na 1 libru mozků!!"


Mladý muž se přihlásil do práce u starého včelaře. První den v práci mu včelař říká, "Natřete všechny tamhlety úly." Mladík se podívá na tu práci a říká, "Vy si zřejmě neuvědomujete, že mám vysokoškolské vzdělání." Starý včelař se na minutku zamyslí a říká, "Omlouvám se. Hned vám ukážu, jak se drží štětec."


Dva pánové v důchodu seděli na lavičce v parku. První se ptá druhého co dřív dělával. Ten mu odpoví " No ja býval včelař, ale požár mi spálil celý provoz do základů, tak jsem vybral peníze od pojišťovny a šel do důchodu. A co vy? První pán říká " No já taky býval včelař, ale přišla povodeň, celý provoz mě smetla voda. Tak jsem vybral peníze z pojištění a šel do důchodu." Druhý pán se na chvíli zamyslí a pak se optá "Jak jste spustil tu povodeň?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 al al | 10. prosince 2007 v 9:47 | Reagovat

Zdá se, že jsou to obecně známé anekdoty adaptované, aby v nich byl včelař. Dvě přihodím:

1.

- Víte proč mají včely královnu?

- Aby měly med. Kdyby měly prezidenta, měly by kulový, jako my.

2.

Potkají se dva farmáři a jeden vypadá, jakoby 12 hodin dělal v kamenolomu. Druhý se ho ptá: co že jseš tak ztrhanej? První odpoví: ále, značkoval jsem dobytek. Druhý: máš tak velká stáda? První: copak stáda. Koně a krávy jsem měl hned. Ale ty včely!

2 Eman Eman | Web | 11. prosince 2007 v 6:10 | Reagovat

Tak já jich ještě pár taky přidám:

Vběhne chlapeček do drogérie:˝Honem,honem! Ségru napadl včelí roj!˝ Prodavačka se zděsí:˝Proboha, ale my tady nemáme žádné léky, musíš do lékárny.˝ ˝Prosim vás, kdo mluví o lécích? Já chci co nejrychleji film do foťáku!!!˝

Utíkají dva malí chrobáci před rojem rozzuřených včel a jeden z nich udýchaně podotkne:

To byl ale blbej nápad chtít opíchat včely!

V nemocnici leží pacient celý v sádře, čouhá mu jenom přirození. Najednou mu na něj sedne včela. "Pane doktore, rychle, zažente ji!" "Nemůžu jsem na včely alergický." "Tak mi s ním alespoň zatřepejte, snad včelka uletí." Lékař třepe, třepe až pacient zašeptá: "Už toho nechejte doktůrku, já už si ji sestřelím!"

Potkaj se dva kamarádi: "Ty se tváříš, jako když ti uletěly včely. To ti zase stará udělala k obědu hrachovou kaši, co?" "Ne, měl jsem uzený koleno, ale uletěly mě včely."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama