Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Jsou americké včely prostitutky?

19. prosince 2007 v 15:09 | Eman |  BEE-L
V informované konferenci o včelách BEE-L je příspěvek s předmětem Pimping bees (= včely prostitutky). Upozorňuje na článek, který podporuje nové názory na udržitelnost v zemědělství a co je špatného na kočovném včelaření. O čem je opravdu udržitelnost.

New York Times
December 16, 2007

Způsob jak nyní žijeme
Naše vyčerpané továrny na potraviny Od MICHAELa POLLANa

(Stručný výtah, článek je dlouhý o všem možném, ale podstatné je toto:)

"Vyžadujeme toho hodně od našich včel. Vyžadujeme toho také hodně i od našich vepřů. Zdá se že toto je punc průmyslového zemědělství: maximalizovat výrobu a udržet potraviny tak levné jak je jen možné, to tlačí přirozené systémy a organizmy až na hranici co snesou, požadujeme od nich aby fungovaly efektivně jako stroje.
Když se nevyhnutelně objeví a včely nebo vepři nám připomenou že nejsou stroje, systém je velmi důmyslný v nalezení řešení, ať ve formě antibiotik,které udrží prasata při zdraví nebo zahraniční včely, které pomáhají opylovat mandle. Ale řešení v tento rok se stanou cestou k problémům v příštích letech. Dá se říct, nejsou udržitelné."

"Kdykoli se pokoušíme přeorganizovat přírodní systémy podle vzoru strojů a továren, ať už chovem více prasat na jednom místě nebo pěstováním příliš mnoho mandlovníků, cokoli bychom mohli získat v průmyslové efektivitě, obětujeme v biologické odolnosti. Otázka není zda se křehký systém někdy zhroutí, ale jen kdy a jak, a zda když se systém zhroutí, budeme připravení zacházet s celou myšlenkou udržitelnosti jako s něčím více než s hezkým slovem."

******************************************************
* http://www.honeybeeworld.com/bee-l/guidelines.htm *
******************************************************

Bob Harrison hned reaguje na tento příspěvek
---
Náš národ (a mnoho autorů v New York Times) se rychle stává národem "ukazovačů prstem". Co ten článek řeší? K čemu je ten článek dobrý bez alespoň možného řešení problému, který si Michael myslí že vidí?

Michael má asi většinu faktů správných alespoň na straně včel. Přál bych si aby uvedl zdroj.

Avšak o stafylokokovi rezistentním na léky by bylo lepší kdyby zdůraznil že desinfekce by neřešila problém a sterilizace starých nemocnic není možná. Problém se bude zvětšovat. Staré nemocnice budou dále rezervoáry stafylokoků.

"Prostituující včely jsou vše kolem mandlového byznysu pro včelaře jelikož mandlový med je tak hořký až je bezcenný."

Kdybych měl hádat, řekl bych že pan Michael Pollan četl jeden z mých pěti článků o Australském importu včel nebo několik o opylování mandlí. Neuvádí zdroje ale pár věcí které říká zní jako informace z mého prvního článku. V jednom z mých článků jsem řekl, že kočovní včelaři jsou jako dámy noci co chodí a vybírají za své služby. Také ve dvou článcích jsem mluvil o mandlovém medu hořkém a bezcenném jako med.

Upřímně,
Bob Harrison

Pochybuji, že by včelaři věnovali čas pro prostitutky včely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama