Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Argentinu přepadl nečekaný mráz

2. prosince 2007 v 8:11 | Eman |  Med
V Argentině zavládl mráz uprostřed zrání úrody.

Trh dnes reagoval stoupající cenou pšenice 42cents/bushel (15 dolarů/tunu) na zprávy z Argenntiny o ničivých mrazech po celé zemi, které těžce poškodily zrající úrodu.
Odhad poškozené úrody pšenice je tak špatný, že vláda zastavila všechny exporty pšenice dokud se situace nevyhodnotí. Je obava, aby bylo dost pšenice pro uspokojení domácí poptávky.
Není zpráva o škodách na soji, ale dá se předpokládat, že budou také škody. Je možné očekávat nižší sklizeň medu. Není zmínka o jeteli a řepce. Argentina nyní trpí extrémně špatnou produkcí. Možná zadrží med a počkají jak se vyhodnotí zbytek úrody.
Zpráva publikována 16.11.2007 z jiného zdroje.
Argentina: Mráz toto ráno by mohl zkomplikovat kvalitu ovoce

Mráz toto ráno u Alto Valle v Argentině ovlivní kvalitu ovoce v této sezoně. Byly teploty 4 st. pod nulou. Následky by mohly být katastrofické, jak vysvětlili pěstitelé v regionu, kvůli účinkům na slupku plodů.

Tato situace by mohla ovlivnit zejména hrušky, které jsou v pokročilém stupni vývoje. Bylo nezbytné podniknout akce k ochraně plodů, které jsou také ve velmi citlivé době zrání. Pěstitelé vytvářeli kouř k ochraně kultivací. Jestliže situace s mrazem bude pokračovat, ovlivní to výrazně vývoj sklizně.

Višně jsou také postiženy a chráněny. Sklizeň začíná příští týdny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 2. prosince 2007 v 8:47 | Reagovat

Ještě jedno jsem si to přepočítal, ale je to tak.  0,42USD/bu = 15USD/T~270Kc/tunu  lidově 30Kč i s DPH na metrák pšenice.

To je světová cena pšenice. :-)

Berme se stejnou rezervou a klidem i světové ceny medu.

Karel

2 Eman Eman | Web | 2. prosince 2007 v 15:19 | Reagovat

.."Commodity market reacted bullish today raising wheat prices

42cents/bushel. "

Taky jsem to tak spočítal a zdá se mi to nějak mimo naši realitu. Jediné čemu se dá asi věřit, že je v Argentině problém. Nebo že by se tím rozuměl přírůstek ceny?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama