Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Mor včelího plodu v České republice

15. listopadu 2007 v 8:24 |  Nemoci včel - Veterinární záležitosti - léčení
Jak to vypadá s výskyty moru v.p. v zemích českých?

Letos můžeme bilancovat sezonu, protože do včel až do jara nikdo nepoleze, aby hledal nakažené buňky. Bohužel to postihlo i mé nejbližší okolí a já trnu, co najdu na jaře v "bednách".

Ze stránek Státní veterinární správy ČR jsem si vyzobnul to, co mě zajímá. Možná to bude zajímat i vás. Stránky SVS jsou líné jak šnek. Asi to je tím, že zájem o medicínu se u nás často pere se schopnostmi zvládat moderní informační technologie dokonce i na té nejnižší osobní úrovni. Ale zaplať kdokoli alespoň za to co je. Vždycky by to mohlo být horší. Nestěžuji si. V tabulce jsou i nová 2 ohniska v ZO Roh. Bělá, kde to postihlo 3 podprůměrné (počtem) včelaře. Taky by to mohlo být horší, ale uvidíme příští rok. Pokud to tam někdo má, tak to ztěží rozchodí.
P.S.:
Na něco v tabulce a na mapce zapomněli (viz 3. obrázek). Nějak jim ten sběr údajů z krajských vet. správ pokulhává. V Rohovládově Bělé objevili 2 ohniska v říjnu a ta se do statistik dostala, V Hradci zase vydali dřív změnu vet. nařízení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 15. listopadu 2007 v 9:12 | Reagovat

Nevím jestli se mám radovat, či divit. Na Trutnovsku a přilehlých okresech už nic není?

Další přírůstky jsou třeba zde a v předchozích vyhláškách:

http://www.svscr.cz/download.php?idx=2359

2 eman eman | Web | 15. listopadu 2007 v 12:10 | Reagovat

....a heleme se, leze to z nich jak z chlupatý deky. Zatím Pardubice další Vet. nařízení nevydali. Jsem zvědav jestli se odhodlají k nařízení fyzických prohlídek, jako to udělali v HK. Jinak objevení 2 nových ohnisek na základě bakter. rozboru je kolosální úspěch práce pardubické vet. správy. Jen tak dál.  Neškodilo by jarní sčítání lidu (včelstev) jak za krále Herodesa...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama