Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Aktuální údaje o světovém medu

26. listopadu 2007 v 7:15 | Eman |  Med
V tuto dobu jsou stále omezeny nabídky surového medu na světovém trhu.

Listopad 2007 Ceny zůstávají silné jelikož plán úrody je slabý v době sklizně. Sklizeň v USA bude nižší než minulý rok, nemůže se vzpamatovat z velmi slabé sklizně v Kalifornii. S ohledem na CCD, jsou izolované zprávy o těžkých ztrátách včelstev, ale většina včelařů hlásí v tuto dobu docela zdravá včelstva.

Dřívější prognozy pro med v Jižní Americe nejsou příznivé. Velmi chladná zima měla za následek až 30% ztráty včel v některých oblastech, a pozdní jaro opozdí asi kvetení medonosných zdrojů. Sklizeň medu by se mohla opozdit až o 3-4 týdny. To zesílí konkurenci pro jihoamerický med pravděpodobně to zvýší ceny výše než se očekávalo. V lednu bychom měli mít lepší údaje jak dopadla sklizeň medu v Jižní Americe a lepší údaje o cenách v druhém kvartálu 2008.
Září 2007
Není v současnosti mnoho nabídek surového medu na světovém trhu. Ceny zůstávají vysoké jelikož prognozy jsou omezené v sezoně sklizně medu. Ceny se očekávají vysoké se silnou poptávkou na světovém trhu. S trvalou silnou poptávkou je mnoho medu zadržováno v očekávání zvyšujících se cen, nebo je nabízen za velmi vysoké ceny a tím se vytváří umělé mezení dodávek.

Sklizeň v USA je menší než se původně očekávalo. Měla by být srovnatelná s loňským rokem, která byla pod normálem. Suchem zasažená Kalifornie produkovala velmi slabou úrodu. Horké a suché léto přes západ a středozápad snížilo květové zdroje v těchto oblastech. Ačkoli je možná pozdní medová snůška, mnoho včelařů volí uzavření úlů a ošetřování proti roztočům a přípravu na zimní migraci a další opylování. Celkové zdraví včel je celkem dobré jelikož včelaři se lépe starají o včely a snižují stres, doufejme zabrání znovuobjevení CCD. Jsou nějaká zprávy o ztrátách včel ale většina včelařů hlásí zdravá včelstva. Je příliš brzy na informace o vymíráni tento podzim do zimy. Kanadská úroda je také mnnohem menší než normálně. Jsou za to odpovědné nízké populace včelstev a špatné jarní počasí.

Málo medu zbývá z tohoroční sklizně medu z Argentiny. Mnohem menší úroda než se očekávalo tento rok zesílila světové ceny, které se stále zvyšovaly od posledního února s výjimkou krátkého období během léta před očekávanou velkou sklizní z USA, která se nekonala a byla nižší než průměrná kvůli extrémnímu horku a nízké vlhkosti.

Evropský zákaz medu z Brazílie by měl být zrušen včas, proto aby bylo možné prodat její listopadovou sklizeň. Předběžné kontraktování z Evropy této sklizně zvýšilo ceny Brazilského surového medu.

Jako obvykle, většina sklizně medu z Mexika směřuje do Evropy s malými objemy přicházejícími do USA. Je málo nabídek z Indie a Vietnamu v očekávání nové úrody tento podzim.

Čína znovu očekává využít mnohem více ze své úrody medu pro vlastní potřeby. Nebylo mnoho skutečného medu z Číny do USA až do posledního měsíce když USA dovezly přes 4 miliony liber. USA předtím přijímaly mnoho baleného syrupu z Číny. (med smíchaný s jinými cukrovými syrupy). Je nejisté jestli to byl opravdu cukrový syrup nebo možná skutečný med, aby se vyhnuli clům. Je vysoká pravděpodobnost, že se balený cukr bude míchat a prodávat jako skutečný med.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Piero Piero | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 23:24 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama