Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Zachraňte zdravý rozum - Mobilní telefony přeci nezabíjí včely!

1. října 2007 v 18:05 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Něco na úvod, abych byl správně pochopen. Předně nemám v úmyslu někoho znevažovat, nebo osočovat. Jde mi jen a pouze o pravdivé a fundované informace týkající se včel i přírodních zákonů. Nedávno jsem narazil náhodou na stránku, která si dává za cíl záchranu včel.

Svoje snahy opírá o informaci, že mobilní telefony škodí včelám, a nejen to, dokonce je prý masově zabíjí. Na stránce je dokonce kalkulačka, kde si doplněním doby, kterou protelefonujete můžete spočítat, kolik zabijete včel za měsíc. Spočítal jsem si, že když mám zapnutý mobil celých 24 hodin, udržuji spojení s BTS, za příští zimu si zabiju veškerá včelstva, která chovám. To je samozřejmě nesmysl. Používám mobil nejméně 10 let. Za 2 roky mi přes zimu odejde maximálně 1 včelstvo a 2 z 20 jsou trochu slabší, pod průměrem. Zdálo by se to spíš jako žert, ale z ostatních příznaků oné webové stránky, které tady nebudu a nechci dělat reklamu, je zřejmé, že to autoři stránky myslí vážně. Jsou to včelaři z moravy.
Dá se to skoro považovat za šíření poplašné zprávy, nebo také dobrovolné samozesměšnění 3 lidí - jak to kdo bere.
Na stránce se jako argumenty uvádí odkazy na nedávné vymírání včelstev v USA a v UK. Jenže kdo se hlouběji seznámí s okolnostmi záhadné choroby CCD v USA a probíhajícím výzkumem, pozná, že vliv signálu mob. telefonu není ve výčtu možných reálných příčin. Nic podobného se neprokázalo. Tak proč to dále obhajovat? Jedna zpackaná rádobyvědecká studie v Německu nic neznamená. Konec konců i o té zprávě je na tomto bloku uveřejněna analýza.
Žádná seriozní lékařská studie neprokázala zhoubný vliv elmg. signálu. A co množství zachráněných životů a chycených zločinců díky mobilním telefonům? Pokud někdo nemá rád používání mobilních telefonů, ať to jasně prezentuje jako svůj názor a neděsí lidi katastrofickými údaji o včelách.
Každý ať si věří v co uzná za vhodné a co mu pomáhá v životě. Internet je plný různých bludů. Ale měli bychom se při šíření informací o včelách chovat seriozně a držet se dokázaných faktů.
Na oné stránce je například tvrzení, že "Telefonovat se dá ekologicky." Co tím autor myslí? Telefonovat po síti "kyslíku"? Chce jím tím dělat skrytou reklamu? Už si ani nepamatuji, kdy jsem něco důležitého a naléhavého vyřídíl přes pevnou linku. Pevná linka soukromých osob se nezvedá, spousta mých známých telefony zrušili a dovolat se mohu jen na jejich mobil. Když se nedovolám, tak mi až nabijí baterku zavolají zpátky a věc vyřídíme. To mám při každém telefonování myslet na to, kolik zabíjím včel? Vždyť je to celé nesmysl, žádné včely se při tom nezabíjí a ten kdo tvrdí opak je pomýlený.

Závěr: Uvádění evidentně lživých informací jakoby v zájmu včel a včelařů znevažuje toto odvětví bohulibé lidské činnosti. A to se nedělá. Stydím se za autory oné stránky a doufám, že ji alespoň doplní pádnějšími argumenty, než pár nefunkčních odkazů na americké weby, které ale nakonec nic podobného nepotvrzují. Kdo si tu stránku chce najít, může si do vyhledávače google.com zadat heslo Zachraňte včely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 7. října 2007 v 21:31 | Reagovat

Hlavně ta diskuze je hustá :-))))

Ale nechoďme daleko, myslím že v jednom  nejčtenějším časopise bylo v prvním článku o CCD na závěr doporučení tajemníka, aby včelaři při práci ve včelách vypínali telefon.  :-)

2 eman eman | Web | 12. října 2007 v 6:00 | Reagovat

To je náhodou docela praktická rada. Zazvoní ti telefon zrovna když budeš mít rámek s matkou v rukách, sáhneš po telefonu, rámek ti vypadne na zem a hned je problém.

3 IKiry IKiry | 28. července 2015 v 11:54 | Reagovat

Chcete iphone za babku?

http://bazar.rservis.com/67-mobilni-telefony

4 Mana Mana | 6. ledna 2016 v 12:28 | Reagovat

Vše, co chcete a potřebujete vědět o chytrých telefonech Apple

http://www.smartphony.cz/category/znacky/apple/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama