Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Význam medu pro zdraví se stále potvrzuje

10. září 2007 v 18:21 | Eman |  Med
Antioxidant and Radical Scavenging Activity of Honey in Endothelial Cell Cultures
(EA.hy926). Beretta G, Orioli M, Facino RM.
Istituto di Chimica Farmaceutica e Tossicologica "Pietro Pratesi", Faculty of Pharmacy, University of Milan, Milan, Italy.
Terapeutické vlastnosti medu, který se považuje za lidovou preventivní medicínu, získává na důležitosti při léčení akutních a chronických nemocí způsobených volnými radikály (atherosclerosis, diabetus a rakovina).

Cíl této práce byla studie ochranné aktivity medu rozmanitého původu, standardizovaného na úplnou antioxidační účinnost a analyticky profilovaný (HPLC-MS) v antioxidanty, v kulturní buněčné lince endothelia (EA.hy926) vystavené oxidačnímu stresu. Cumene hydroperoxid (CuOOH) by použit jako podpora volných radikálů. Přírodní med (1 % w/v pH 7.4, 10 (6) buněk) prokázal silnou zhášecí aktivitu proti lipophilic cumoxyl a cumoperoxylovým radikálů, s významným potlačením a prevencí buněčného poškození, kompletní překážka pro oxidaci buněčné membrány, nitrobuněčné ROS (reactive oxygen species - reaktivní formy kyslíku) produkce a obnovení nitrobuněčné GSH. Experimenty s buňkami endothelia posílených izolovanou frakcí z přírodního medu obohaceného antioxidanty, vystavený peroxylovým radikálům od 1,1-diphenyl-2-picrylhydrazyl (AAPH, 10 mM) a peroxydu vodíku (H(2)O(2), 50 - 100 muM), ukázaly, že phenolické kyseliny a flavonoidy byly hlavní příčiny ochranného efektu. Tyto výsledky dávají jednoznačný důkaz, že synergickým účinkem těchto antioxidantů, snižováním a odstraňováním ROS, může MED snížit rizika a následky akutních nebo chronických chorob z volných radikálů v živých organizmech (IN VIVO).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dgfbf dgfbf | 9. dubna 2008 v 8:32 | Reagovat

hm fakt parada;D  mate toío tu moc dobry

;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama