Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Med ze střechy proti alergiím v New Yorku

1. září 2007 v 15:42 | Eman |  Med
Každou neděli se na náměstí unie v New Yorku prodávají různé čerstvé potraviny, které pochází odněkud mimo města. David Graves tu prodává Med ze střech New Yorku. David chová včely na 12 střechách od Bronxu k Manhattanu a Brooklynu.

Včely jsou velmi hodné a nejsou nebezpečné. Jediný kdo tady může dostat žihadlo je včelař. Včely pomocí svého silného přirozeného instinktu dokáží nalézt pyl mezi městskou džunglí. Hledají ho na stromech, zahrádkách, parcích, botanických zahradách a obecných zahradách. Včely vysílají průzkumnice, aby našly zdroje nektaru. Pomocí řady tanečků to včely sdělí ostatním, jak daleko a jakým směrem je naleziště.

Včely ve městech jsou produktivnější a zdravější

Podle jedné studie z minulého roku, kterou dělal Francouszký svaz včelařů, včely chované ve městech jsou zdravější a produktivnější než ty co jsou ve vesnických oblastech. Výzkumníci jsou přesvědčeni, že důvod pro tento rozdíl je v tom, že ve městech je méně pesticidů, vyšší teploty a větší různorodnost rostlin pro opylení.
Chov včel na střechách je také bezpečnější než na zemi. Nejsou tu medvědi. Kdybyste dali úl na zem v Massachusetts, můžete se s ním rozloučit. Užívání pylu je způsob boje proti alergiím a senné rýmě a někteří vědci věří, že konzumace místního přírodního medu, který obsahuje pyl je dobrý způsob jak zvládnout lokální alergeny. Lidé vyhledávají místní med. Pokud užíváte čajovou lžičku medu denně, vytvoříte si imunitu na pylovou alergii.
Graves ukazuje včely na střeše dětem a zvědavým newyorčanům. První úl na střeše měl David na tátově obchodě s Chevrolety v roce 1985. Když odejel na týden pryč, včely se činily a med tekl skrze střechu na auta. "Nemusím říkat, že jsem musel úly dát pryč." dodává.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama