Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Další ohnisko moru v Pardubickém kraji

20. září 2007 v 20:59 | Eman |  Nemoci včel - Veterinární záležitosti - léčení
Při vkládání gabonových pásků 12.8. 2007 bylo zjištěno podezření na mor v Jedlové 345.

Pardubický morový "seriál" pokračuje.... Další pokračování příští jaro? S tímto případem souvisí také nařízení vet. správy v kraji Vysočina, z 10.9. pro obce Sulkovec a Nyklovice, které také spadají do tohoto ochranného pásma.
Jen na okraj, taková historka úplně odjinud a o něčem jiném. Nedávno jsem se bavil se starým včelařem (80), který vzpomínal na své začátky včelaření z dětství. Jeho strýček včelař otevřel včely a plodové plásty se mu nějak nelíbily. Smrděly a nějak to z nich teklo. Tak je spálil, úl vyžehl plamenem a dal do něj nový oddělek. A včelařilo se vesele dál. Nikde se s tím nechlubil a malý chlapec si tento zážitek zapamatoval až do svých 80 let.
Kolik takových strýčků mezi námi žilo a žije? Tak se to dělalo (i dělá) s králíky i jinými hospodářskými zvířaty. Můžeme se na ty lidi zlobit? Až si někdo vytáhne černého petra, netají to a všichni pak na něj koukají jako na prašivce. Ale to jen aby řeč nestála.

Až vám tedy bude nějaký starý včelař nabízet zadarmo úly se včelami, že už jako na to nestačí - nebo takovou věc zdědíte, tak se připravte na všechno.
Opakuji si stále zásadu jednoho veterináře: Nikomu nevěřím a sobě jen na 50%.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama