Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Český Med z Kasalic je kvalitní

14. září 2007 v 6:34 | Eman |  Med
Jak jsem již dříve psal, měl jsem za humny (v Rohovládově Bělé) mor.

Ohnisko je již více jak měsíc spáleno, ale ochranné pásmo (OP) moru trvá a podmínkou prodeje medu všech včelařů v OP je rozbor medu na přítomnost spor bakterií moru v.p. Již dlouho jsem med na rozbor neposílal, naposled to bylo ještě před platností normy Český med. Zjistil jsem, že to skoro žádného zákazníka nezajímá, cena rozhoduje, bohužel. A někdy vůně a chuť - jsou fajnšmekři, co chtějí jenom lipový med, nebo jen lesní tmavý. A tak jsem teď to vzal jedním vrzem a poslal asi 0.5 kg medu do Výzkumného ústavu včelařského do Dolu.

Rozbor medu na kvalitu je dotován, stojí 915 Kč a včelař zaplatí jen 115. Rozbor na přítomnost spor si musí včelař zaplatit: 400 Kč.

Přišly mi najednou 2 protokoly a jeden certifikát na Český med. Ten druhý protokol je pro mě důležitější. Je to zatím dobré znamení, i když musím trpělivě vyčkat nejméně další měsíc na výsledky rozboru měli ze včelstev. Doufám, že to tímhle chlubením nezakřiknu. Ale jak řekl klasik: "pokud se nepochválíte sami, nikdo to za vás neudělá". Každopádně mohu dál s čistým svědomím prodávat dál Český med v nových svazových sklenicích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama