Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Terapie včelím žihadlem je populární v Malajsii

18. června 2007 v 17:00 | Eman |  Apiterapie
Jenom žihadlo odstraní bolest Sim Bak Heng, New Straits Times (Malaysia), 6/15/2007
Většina z nás se včelám vyhne a uteče, ale jsou lidé, kteří se na žihadla těší. Tito lidé se podrobují terapii včelím jedem, která se stává populární alternativou k akupunktuře pro řadu obtížných situací včetně artritidy, reumatismu a dny, astma a předmenstruačního napětí.

Někteří zastánci prohlašují, že terapie také zbaví mužské impotence, symptomů lupenky, epilepsie a deprese, a bolesti rakoviny. Někteří jsou natolik přesvědčení, aby chytili včely a nechali se bodat do postižené oblasti. Ale je moudřejší mít terapii pod dohledem odborníků, jejichž službu některé včelí farmy nabízejí.

Majitel jedné včelí farmy říká, že je důležité pro klienty, aby se nejdříve otestovali a zjistili reakci na včelí jed. Alergická reakce může být fatální. Yazid Mohamad, má po léta artritidu, chodí na včelí farmu na ošetření. Řekl, "Četl jsem o terapii včelím jedem a vyzkoušel jsem to na sobě. Funguje to a představil jsem to mnoha mým přátelů," "Žihadlo jsou mnohem méně bolestivá než injekce. Jed vstříknutý do mých kolen a prstových kloubů mě zbaví bolestí v 15 minutách a trvá to minimálně den."
Včelí jed obsahuje více jak 40 aktivních složek, včetně proteinu melittin, který stimuluje produkci cortisol nadledvinkami, který je přirozeně protizánětlivý. Jed také obsahuje "Peptide 401" který má být 100 krát účinnější než syntetické cortico-steroidy.

Nemocný dnou, Zaidi Ramli, řekl, že by skeptický k terapii, ale ucítil velkou úlevu po vyzkoušení dvou žihadel na každé koleno. "Bolest z žihadel je nic ve srovnání s bolestmi od mé dny. Nyní pravidelně mám tři žihadla na každé koleno, a věřím že jed neutralizuje kyselinu močovou v kolenech,"

Používá se pinzeta (klíšťky) k chycení včel z klícky, a ta se pak aplikuje na bolestivou oblast. Jakmile včela bodne, zemře a žihadlo je odstraněno. Jed vyvolá imunitní reakci. Červená, napuchlá oblast přitáhne krev do místa bodnutí a aktivuje tělesný léčivý proces. Po asi 30 vteřinách bolest ustoupí, a následuje pocit tepla.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama