Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

V USA havaroval kamion se včelami

28. května 2007 v 10:51 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Na našich silnicích se každý měsíc stávají stovky tragických nehod aut, i kamionů. Referují o nich všechna média, např. katastrofy. Ale zpráva o této nehodě, kterou sem přináším, se týká včel a je výjímečná i pro americké čtenáře.

Takovou nehodu tady u nás hned tak neuvidíte. Je mi líto řidiče i včel, ale bohužel jízda po silnici má svá rizika pro všechny. Naši slavní hasiči, co někdy odmítají odstranit klidný roj na veřejném místě a odkazují na včelaře by takovouhle havárii asi nezvládli.

Každé včelstvo bylo na 2 bednách plodiště, po 4 na paletě a 2 palety nad sebou. Jeden pomáhající včelař poznamenal: To je zážitek jednou za život. Majitel mu odpověděl: Taky doufám, chlapče. Na 2 vypůjčených kamionech převezli po 280 včelstvech na dočasné stanoviště. Několik rojů viselo ve stromech a ty skleply do prázdných beden. Dnes zůstalo na místě hromada rozbitých palet, rozmačkaných beden a ztracené naděje a sny. Úklid trval celý pátek. Byl uzavřen jeden jízdní pruh a blikal tam nápis: Nezastavovat - rozzuřené včely. (tyto podrobnosti byly ve včelařské konferenci)

Řidič kamionu z Minnesoty na I-55 zabit při havárii kamionu se včelami

25. květen, 2007
video:
Řidič kamionu vezoucího 700 včelstev se zabil ve čtvrtek na I-55 v převráceném tahači. Neštěstí se stalo kolem 16:15, dvě míle jižně od Scott City na jihovýchodě Missouri. Podle policie se auto třelo o svodidla mostu a vyjelo ze silnice několik stop před převrácením v sojovém poli. Byl na místě mrtev. Policista řekl, že řidič usnul. Včely se vyrojily. Hasiči ze Scott City byly první na místě neštěstí v 16:24. Oblékly si celé příslušenství, opásali rukávy na zápěstí, aby se chránili před včelami.
Postříkali včely pěnou, aby zmírnili jejich aktivitu. Hasiči museli ještě povolat 3 včelaře, aby zvládli uniklé včely. Roje včel byly vidět na dobrou vzdálenost od silnice. Každý úl obsahoval asi 25000 včel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 G. Pazderka G. Pazderka | 28. května 2007 v 11:41 | Reagovat

Včel je moře, ale té lidské oběti je mi líto. Obzvláště, když to byl kurýr včel. Podle fotky je to ale zvládnutelná situace. Nástavky jsou jen většinou nabok a správně situovaný rámek k nápravě kol. Takže dílo je jen natočeno. Chce to tedy klid a pomalu vytvořit opodál stanoviště, potom do třech dnů naložit a odvést.

2 Eman Eman | Web | 31. května 2007 v 9:12 | Reagovat

Tu lidskou oběť neznám, ale byl to viník ošklivé nehody. Jenom štěstím to neodskákali další nevinní lidé v protijedoucích autech. Pravděpodobně řidič usnul. Kolik takových usíná na našich silnicích a mění se ve vrahy nevinných obětí. Ještě nikdy jsem nečetl, letadlo spadlo kvůli tomu, že pilot za letu usnul. Kamion je nebezpečný vehikl a je dost drahý na to, aby se do něj něco namontovalo a zabránilo takovým tragickým nehodám kvůli usnutí.

Ale jak řekl nadporučík Hamáček v Černých Baronech: " Kefalín, lidí je na světě jako sraček." ...

3 Karel Karel | 18. března 2015 v 5:21 | Reagovat

Včel zrovna již takové moře není. A kdyby praštění američané nedělali mandlové plantáže a mega hektarech, tak by nemuseli převážet včely. Jestli náhodou někdo tady ví, jak se tam včelaří, tak by se vám asi udělalo špatně. Na jihu se vytváří oddělky, pak se s nima jede postupně během sezony na sever, a když je vyžímou, tak je zlikvydují. To je včelaření? to je úcta k přírodě? Amarický čuňata to jsou a ne včelaři ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama