Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Tajemství medu

12. května 2007 v 16:07 | Eman |  Med
Na stránce o zajímavé dietě ve spánku pomocí medu jsem se dočetl pár zajímavostí, které jsem o medu nevěděl.

Med je nejstarší sladidlo lidstva.
Jeskynní malby ve Španělsku z doby před 7000 lety znázorňují scény jak muži získávají med z divokých včel.
Med užívali Egypťané jako potravinu a léčivo.
Filosofové Platon a Aristotel se zmiňují o medu ve svých spisech.
Řečtí olympionici užívali med a fíky jako potravu při cvičení a sportu.
Předběhli jistě svoji dobu v předvídání teorie, která informuje o Hibernační dietě.

Včely musí sesbírat nektar ze dvou milionů květů a z úlu musí nalétat 55 tisíc mil aby vytvořili půl kilogramu medu.
Včely létají rychlostí až 30 km/hod, a jejich palivo je tak účinné, že jedna včela by mohla oblétnout svět na 30 gramů medu.

Včely jsou velmi inteligentní malý hmyz.

V národních laboratořích v Richlandu výzkumník Ronald Gilbert zkouší včely na detekci pozemních min. Mikročipy se dají na včely a po návratu do úlů se vzduch testuje spektrometrem. Výsledek je srovnáván s TNT a pokud je pozitivní, a může být vystopovaná geografická pozice minového pole a zavádí se do počítačového soub oru.

Entomolog s universitou z Montany, Jerry Bromenshenk trénuje své včely aby dělaly práci bez čipů, připravuje včely s TNT ponořeném v sirupu a tak mohou rozpoznat smrtelnou výbušninu.

Med obsahuje široké spektrum vitaminů, minerálních látek, antioxidantů a aminokyselin, stavebních kamenů bílkovin. Med obsahuje pyridoxin (vitamin B6), thiamin (vitamin B1), riboflavin (vitamin B2) a kyselina pantotenová (vitamin B5).
Základní minerály zahrnují kalcium, měď, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, sodík a zinek.
Během začátku 20-tého století začali vědci dokumentovat léčivé vlastnosti medu. To skončilo s vynálezem antibioti ale rozvoj rezistence antibiotik vedl k obnově zájmu o antimikrobiálních a léčebných vlastností medu.
Med má silné antimikrobiální vlastnosti a výzkum účinků medu na popáleniny a léčení chirurgických ran to potvrzuje. Další slibné výsledky má med v alergiích a zdraví ústní dutiny.

Přírodní med snižuje hladinu krevní glukózy

Tento zajímavý titulek se zdá, že odporuje zdravému rozumu. Med se skládá ze dvou cukrů, glukózy a fruktózy v poměru 1 k 1. Zdá se, že med by měl proto zvyšovat hladinu krevního cukru.
Titulek se objevil v práci publikované v Journal of Medicinal Food v dubnu 2004.

Tajemství nejužitečnějšího účinku medu na zdraví, snížení krevní glukózy, je obsah fruktózy.
Jak to fuguje, že se snižuje krevní glukóza? Když se cukry absorbují ze střeva do krve, prochází nejdříve přes játra. Co se děje zde je klíč k většině zázračných účinků medu na lidské zdraví. Fruktóza se zavádí do jater, protože je to jediný orgán v lidském těle s enzymem zpracovávajícím tento cukr. V játrech se fruktóza mění na glukózu a ten a pak ukládá jako jaterní glykogen - lidský škrob. Proto fruktoza neprochází skrz játra do celkového oběhu.
Stejně jak se ukládá glykogen, vytváří se glukóza z fruktózy a je v játrech ukládána a uvolňována jen když krevní glukóza ubývá.
Ale to není konec příběhu fruktózy. Kdepak. Fruktóza aktivuje enzym glukózy v játrech a dovoluje játrům přijímat tolik glukózy kolik vyžaduje. To je báječný trik, čímž fruktóza vstupuje do jater a otvírá bránu pro vstup glukózy a je známý v Hibernační dietě jako Fruktózový paradox.

Fruktózový paradox.

dovoluje absorbci glukózy do jater a tím zabraňuje rychlé stoupání krevní glukózy. Jinými slovy fruktóza snižuje GI glukózy. Další tajemství které vám odhaluje Hibernační dieta. Jinými slovy fruktóza reguluje absorbci a ukládání glukózy a tím je regulátor krevní glukózy. Fruktóza je přírodní regulátor, jaký příroda obstarala lidem a nachází se v ovoci, zelenině a medu a je vždy (s výjimkou škrobu) v poměru 1:1 s glukózou. Tedy můžeme užívat přírodní fruktózu k regulaci hladiny krevního cukru, aby se stabilizovala krevní glukóza, udržela se pravidelná dodávka glukózy do mozku, největší problém který my lidi musíme řešít - udržení krevní glukózu stabilní a mozek poháněný po 24 hodin zvláště během hodin nočního půstu.

Nyní budeme trochu uvažovat o mozku.

MOZEK.
Lidkský mozek je orgán daleko nejvíce energeticky náročný orgán v těle. Víme jak vyčerpaní se cítíme, když se musíme soustředit po dlouhou dobu. Lidé často upozorňují, že duševní vyčerpání je větší než fyzické a to je ta příčina. V klidu vztaženo na buňku, spálí lidský mozek 20x více paliva než jiná buňka v těle. Avšak toto energetické topeniště na vrcholu páteře nemá na palubě energetické zásoby. Mozek je vždy asi 30 sekund od roztavení, pár minut od comatu a ne o mnoho více minut od smrti, pokud není glukóza k dispozici.
Proč nemá mozek vlastní zásoby? Protože glukóza v zásobách zabírá velký prostor a prostě na ni není v mozku místo.
Jak to víme? Když přicházíme na svět, dětská hlava musí projít skrze pánevní dutinu a tento proces představuje opravdový problém pro dítě a matku. Kdyby si hlava nesla zásoby glukózy, byla by o 25% větší při narození a nemohli bychom se narodit, jednoduše bychom neprošly pánevním otvorem. Nyní chápeme problém, který máme s udržením dodávky paliva do mozku. Játra jsou jediný orgán, který umí ukládat a uvolňovat glukózu do oběhu a většina paliva uvolněného z jater je spotřebována jen mozkem (asi 65%). To je důvod proč starost o jaterní zásoby glykogenu je tak kritická pro lidi s takovým energeticky hladovým mozkem na sladké.

Jakýkoli pokles krevní glukózy je pro mozek nebezpečný. Dokonce malý pokles krevní glukózy vyvolá v mozku paniku. To způsobí, že jsou nadměrně aktivovány adrenalinové žlázy, a nadbytek adrenalinových hormonů je toxický lidské biologii. Hormony jsou ovšem podstatné pro zmíněné krize, ale tyto stresové hormony způsobují nemoc, pokud je produkujeme chronicky. Chronická nadprodukce adrenalinu je typická pro moderního člověka a to vede k srdečním nemocem, osteoporéze, obezitě, cukrovce (nezávislá na inzulinu), slabé imunitní funkci, depresi a jiným úzkostným stavům, které všichni známe.
Kdybychom se mohli starat o jaterní zásoby glykogenu, vložením správné rovnováhy uhlovodanů do diety tak, aby jak játra a tedy mozek byly zásobovány celý den a noc, zmenšíme požadavek pro produkci adrenalinu, a můžeme pak nechat adrenalinové žlázy pro jejich správnou funkci pro boj nebo let.
Jak to uděláme? Stabilizováním krevní glukózy.
Jak docílíme toho? Starostí o jaterní glykogenové zásoby tak, jak to zamýšlela příroda, používáním přírodní fruktózy z ovoce, sušeného ovoce, ovocného džusu a jiného přírodního zdroje, medu.
Jak tvrdí titulek: Přírodní med snižuje plasma glukózu.
Fruktóza vstupuje do jater, otvírá játra na příjem glukózy, ukládá glukózu a to stabilizuje krevní glukózu a napájí mozek. To zase snižuje požadavek na uvolňování adrenalinu se všemi hroznými efekty.
Je to skutečně tak jednoduché.
Med doplňuje palivo játrům v hodině před spaním, to umožní stabilní krevní glukózu během periody pomalé vlny spánku a to zase dovolí produkci zázračného hormonu spalujícího tuk. Slíbili jsme že vám ukážeme, jak se spaluje tuk během spánku a takhle to funguje.

Proč má fruktóza špatnou pověst.
Někteří lidé dávají fruktóze špatné jméno. To není správné. Přírodní fruktóza z ovoce a medu stabilizuje krevní glukózu a napájí mozek. Nepřirozená fruktóza z kukuřicového syrupu, zvyšuje hladinu krevní glukozy, insulin se uvolňuje a fruktóza se mění na tuk. Krevní glukóza se snižuje, adrenalin se uvolňuje a nemoci, jako obezita a cukrovka druhého typu následuje. To není to co příroda zamýšlela a není to způsob konzumace fruktózy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama