Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Švindluje se jinde, tak proč ne i u nás

14. května 2007 v 19:21 | Eman |  Med
Medové firmy byly chyceny při používání umělých sladidel
Národní firma z Tokia, Sdružení poctivého obchodu, veřejně prospěšná organizace, která podporuje řádné označování medových produktů, zjistila při pravidelných kontrolách, že posledních 7 let, 120, neboli 20% medových výrobků, které kontrolovala, používalo umělá sladidla, která jsou zakázána sdružením, ...řekl v neděli zdroj blízký sdružení.

Zdroj sdělil, že i když byly produkty označeny jako čistý med, byly pravděpodobně prodávány falšované produkty. Jelikož sdružení pouze poslalo oznámení nebo varování společnostem, které prodávaly takové produkty a neprováděly pečlivou inspekci nebo zveřejňování výsledků inspekcí, Komise poctivého obchodu vyšetřuje záležitost.

Sdružení je veřejná organizace zřízení se svolením hlídače poctivého obchodu pod Zákonem na ochranu před neoprávněným ziskem a zavádějící prezentací.
V jeho roční kontrole bylo vybráno asi 100 produktů společnostmi, které jsou členy sdružení. Specializované instituce jsou vybrány, aby analyzovaly složení medu. V některých výrobcích byla nalezen dvě umělá sladidla - isomerizovaný cukr a hustá maltóza. Mezi roky 2000 a 2006, bylo zkoumáno asi 610 výrobků, kde asi 100 se nalezlo s obsahem izomerizovaných cukrů a 20 byly smíchány s maltozovým sirupem. Asi 20 procent z výrobků bylo průměrně testováno jako pozitivní...

i u nás se to děje
Kupujte proto med od známého a poctivého včelaře a nemusíte takovéto věci řešit... :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama