Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Med může pomoci v bitvě proti superbacilu

11. května 2007 v 18:40 | Eman |  Apiterapie
The Economist, 28. duben, 2007
Nemocnice jsou více než domy nemocných pacientů, kteří tam jsou ošetřováni. Také poskytují příznivé přístavy pro nebezpečné bakterie. Nahuštění churavých lidí do jednoho místa vytváří ideální chovné prostředí pro nemoci. K tomu postříkání antibiotiky a kmeny odolné lékům dá vznik superbacilům, které jsou endemické v mnoha místech. Jeden doktor si však myslí, že znovu objevil starou zbraň, která by mohla být užitečná v boji proti těmto ohavnostem. Je to med.

Med byl běžně užíván v medicíně předtím, než se antibiotika rozšířila. Je stále používán u protinožců; Australská společnost vyrábí produkt nazývaný Medihoney pro medicínské účely. Tato formule je certifikovaná medicína v Evropě, ale nebyla tam příliš používána, protože si doktoři vytvořili zálibu v předepisování konvenčních antibiotik.

Arne Simon z Bonnské universitní dětské kliniky v Německu nyní vede mezinárodní studii srovnávající med s existujícími léky. Vyšetřování zahrnuje 150 pacientů v několika zemích včetně Británie, Německa a Austrálie.

Dr. Simon použil med již na 150 pacientech, kteří nereagovali na léčení, se slibnými výsledky. Pacienti byli často děti, jejichž imunitní systémy byly oslabeny chemoterapií, která zanechala rány od chirurgie zranitelné k infekci. Asi třetině z nich byla dávána nějaká antibiotika a ve stejný čas se jejich rány pokryly medem. Jeden pacient, jehož rány se staly infekční potenciálně smrtelným kmenem Staphylococcus aureus (Zlatý stafylokok), který je rezistentní na antibiotikum methicillin, a který nereagoval na jiné léky, se zbavil tohoto superbacila během 48 hodin po přijímání medového ošetřování...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ing.Chvátal ing.Chvátal | E-mail | 1. srpna 2007 v 12:17 | Reagovat

ahoj Zdeňku, koukni na to, informací o medihoney je víc, ale žádná konkrétní příprava

p.s. do Spolku pojedu asi příští úterý, ještě to upřesním

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama