Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Kýchat nebo nekýchat.. ...

31. května 2007 v 17:19 | Eman |  Apiterapie
"To je oč tu běží...." Pyl a přírodní med je doporučován pro ulehčení alergie ...Med v obchodech je ale od zpracovatelů přehříván a pyl se z něj uměle odstraňuje. Proto je důležité brát přírodní med, (nejlépe přímo od včelaře). Ten je pro někoho těžké sehnat. Důležité je také užívat med s přirozeným pylem z oblastí, kde alergik žije.

Pro někoho je moderní medicina páté kolo u vozu domácího léčitelství. Tyto metody se mění od braní 16 gramů Vitaminu C za 24 hodin až po aromaterapii (levandulové a heřmánkové oleje prý pomáhají uklidnit záchvaty astma). Jiní, jako Leon Bray, říkají, že i včely mohou přinést ulehčení alergikům.

Bray chová včely jako hobby po 40 let, žíká že pyl a přírodní med může ulehčit jisté alergické symptomy. Před několika lety kolega použil včelí pyl od Braye aby si ulehčil. Včely přináší pyl ke krmení svého plodu (larev). Krmí je nektarem který míchají s pylem. Pyl přenáší do medníku jak běhají nahoru a dolů. Pyl v přírodním medu může pomoci lidem vybudovat imunitu na pyl, říká Bray, který doporučuje užívání lžíce medu každý den. Med v obchodech je ale od zpracovatelů přehříván a pyl se z něj uměle odstraňuje. Proto je důležité brát přírodní med, (nejlépe přímo od včelaře). Ten je pro někoho těžké sehnat. Důležité je také užívat med s přirozeným pylem z oblastí, kde alergik žije.

"Někteří lidé na to přísahají, ale já věřím, že pro někoho to funguje, ale možná pro jiného ne."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama