Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Domácí léky z medu

11. května 2007 v 18:07 | Eman |  Apiterapie

Med s mrkvovou šťávou zlepšuje zrak

New Kerala (India), 1/5/2007, Chandigarh,

Pokud sedíte dlouhé hodiny před počítačem a chcete si zlepšit zrak, smíchejte 2 čajové lžičky medu s mrkvovou šťávou a to pak pravidelně konzumujte.

Podle výzkumu prováděném dámou Mandeep Kaur, z Krishi Vigyan Kendra, Samrala v Pabdžábu, je mnoho domácích léků z medu a zlepšení zraku je jeden takový lék. Při rýmě, kašli, překrveném hrudníku by se měly konzumovat 2 čajové lžičky medu se stejným množstvím zázvorové šťávy opakovaně.
Podle výzkumné zprávy, jedna lžice čerstvého medu smíchaná se šťávou z poloviny citronu ve sklenici vlažné vody a užívaná jako první věc ráno je velmi účinná na zácpu, překyselení a obezitu. Pravidelné používání 2 čajových lžiček medu smíchaných s česnekovou šťávou pomáhá snižovat krevní tlak.
Směs medu, zázvorové šťávy a černého práškového pepře ve stejných množstvích pomáhá ulevit při symptomech astma, pokud se používá 3 krát denně.
"Konzumace jedné lžičky medu denně pomáhá vést dlouhý zdravý život", říká Mandeep Kaur ve své zprávě".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chia chia | E-mail | 4. ledna 2008 v 15:57 | Reagovat

To je věc pro indickou léčitelskou vědu - ajurvédu známá a staletí praktikovaná. Med je považovám za tzv. "ANUPANU" - látku která má schopnost pronikat do nejjemnějších tkání těla a dopravit tam tak účinnou látku z byliny s kterou se podává. Med má sladkou, detoxikační a prohřívající vlastnost. Sanskrt - MED = MADHU.

2 Eman Eman | Web | 6. ledna 2008 v 10:03 | Reagovat

O tom, že by med měl "schopnost dopravit účinnou látku z byliny do nejjemnějších tkání těla" jsem nikde nečetl. Přesvědčila by mě nějaká vědecká studie. Med ale obsahuje "krevní" cukr, glukozu a v tomto smyslu se toto "palivo" opravdu dostane všude kam doteče. Každopádně je med lék, který se nepředávkuje a kromě vzácné alergie na med neznám jeho negativní účinky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama