Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

70 procent medu prodávaného v Maďarsku je falšováno.

24. května 2007 v 15:09 | Eman |  Med
Podle Maďarského svazu včelařů (Országos Magyar Méhészeti Egyesület - OMME) je
70 procent medu prodávaného v Maďarsku padělek a obsahuje aditiva a cukr.
"Výroba falšovaného medu je rozvinutá v EU jako doping ve sportu." řekl Péter Bróss, předseda Maďarského svazu včelařů. "Med je tak zanedbatelná potravina v Maďarsku, že nikdo se o ni opravdu nestará," dodal.

Během testů 45 produktů z devítí různých potravinových obchodů, sedm Maďarských produktů a dva cizí nevyhovělo. Podle Brósse, jsou baliči medu ti, kdo je hlavně zodpovědný za porušení kvality. "Dokud nejsou sankce, nikdo nebude ochoten přestat s falšováním medu."

"Je to jako s veřejnou dopravou, když nejsou průvodčí, nekoupím si lístek," řekl Bróss.

Řepný cukr

Bróss říká, že aby naplnili velké sklenice, bezohledně budou společnosti přidávat řepný cukr a další přísady. Podle Brósse, tento med je kvalitativně daleko horší než produkt, který nabízí farmáži, ale může být prodáván levně ve velkých množstvích.
Tyto produkty jsou pak prodávány nepodezíravým zákazníkům jako "pravý med." Avšak Bróss připouští, že samotný svaz včelařů je sám částečně odpovědý za situaci, aže se nepokoušel přinést produkt přímo zákazníkům.

"Konzumace medu nemá v Maďarsku kulturu, protože jsme neudělaly dosud přímý marketing, který budeme dělat v budoucnosti," řekl. Kolem 85% maďarského kvalitního medu je prodáváno do jiných zemí EU jako je Itálie, Německo a Francie.

Podle předsedy svazu včelařů je možné, že se část exportovaného maďarského produktu vrací na regály obchodů jako falšovaný cizí produkt obsahující "všechny druhy přísad".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama