Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Metodický postup při čerpání dotace na kompresory k aerosolovým vyvíječům k ošetření včelstev proti varroáze v roce 2007

2. dubna 2007 v 9:46 | Eman |  Český svaz včelařů, organizace, dotace a jiné
Ošetření včelstev aerosolem prostředku Varidol pozdě na podzim je nejúčinnějším způsobem tlumení varroázy včel. Tím, že není v období aplikace přípravku ve většině včelstev zavíčkovaný plod, dociluje se nejen vyšší účinnosti tlumení onemocnění, ale i předcházení rezistence roztoče Varroa destructor k používaným přípravkům. Z výše uvedených důvodů je nutné metodu aerosolového ošetření využít u maximálního počtu včelstev. Chovatelům včel je poskytována podpora na základě nařízení vlády č. 197/2005 Sb. na nákup léčiv k tlumení varroázy včetně podpory při nákupu aerosolového vyvíječe a na vlastní aerosolové ošetření.

Podpora podle nařízení vlády číslo č. 197/2005 Sb. se však nevztahuje na kompresory, které jsou zdrojem stlačeného vzduchu. Proto ČSV v roce 2007 poskytne z vlastních zdrojů dotaci na tato zařízení.
(1) Dotace se poskytne na kompresory, které jsou určeny jako zdroj stlačeného vzduchu pro aerosolové vyvíječe, pomocí nichž se ošetřují včelstva za účelem tlumení varroázy.
(2) Dotace se poskytne na nové kompresory zakoupené od 1. 1. 2007 do 30. 11. 2007 organizačními složkami (ZO a OV) ČSV na řádnou objednávku. ZO a OV ČSV je povedou v evidenci majetku nejméně 5 let.
(3) Dotace se poskytne do výše 70 % nákupní ceny, nejvýše však 15 000 Kč.
(4) O dotaci požádají ZO ČSV, případně OV ČSV nejpozději do 10. 12. 2007 sekretariát ÚV ČSV, Křemencova 8, 115 24 Praha 1. V žádosti uvedou číslo bankovního účtu, na nějž má být dotace převedena, a současně k žádosti přiloží originál faktury, vystavené samostatně na nákup kompresoru (jediná položka na faktuře).
(5) Sekretariát ÚV ČSV prověří formální správnost žádosti a poukáže do 14 dnů na účet žadatele příslušnou dotaci. Současně s prostředky zašle sekretariát na kontaktní adresu uvedenou v žádosti rozhodnutí o přidělení dotace.
Upozorňujeme, že v případě poskytnutí dotace nelze použít na nákup kompresoru žádný další příspěvek z veřejných prostředků (obce, kraje, EU a podobně).
Podrobnější informace poskytne:
Vladimír Lněnička
vedoucí odborného oddělení sekretariátu ÚV ČSV
224 934 971
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama