Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Hlavní problémy našeho včelařství

4. prosince 2006 v 18:42 | Eman |  Včelařské události v okresu a jinde ve světě
Česká lesnická společnost, Český svaz včelařů, Výzkumný ústav včelařský, pod odbornou záštitou a s finančním přispěním Ministerstva zemědělství ČR, odboru rybářství, myslivosti a včelařství pořádala 1.prosince 2006 seminář Hlavní problémy našeho včelařství.
Náš zástupce Arnošt Klukas tam špicoval uši a přivezl plno dobrých dojmů. Ing. Titěra z Výzk. ústavu včelařského referoval v první přednášce o přínosech mezinárodní konference EURBEE . Hlavní témata na konferenci jsou rozepsána ve sborníku.
V části Management měl celkem výstižný příspěvek John Kefuss o špatné včelařské praxi.
"Většina diskuzí o včelařské praxi se zaměřuje na to, jak mají být věci dělány správně. I když málo jich je ochotných připustit to, že každý včelař dělá chyby během své včelařské kariéry. Bezpečně lze říci, že čím déle chováte včely, tím více chyb jste udělali. Někteří včelaři (a výzkumníci) jsou velmi zdatní v dělání chyb a dělají mnohem větší chyby než jiní. Navíc často opakují stejné chyby. Toto vystoupení se týká pouze několika z mnoha chyb praxe, které jsem udělal a ukazuje, proč byste to neměli dělat "mým způsobem" (pokud se ovšem opravdu nechcete dostat do skutečných problémů)."

Celkem 330 účastníků předneslo stovky referátů a vystavili 150 posterů (plakátů)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JIRKA JIRKA | E-mail | 17. října 2017 v 20:40 | Reagovat

včely byly nakrmený a silné,po pár dnech tepleho řijna jsou zásoby pryč žádné mrtvolky a plástyjsou zničené.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama