Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Upozornění na podvodníka

19. října 2006 v 14:36 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
UPOZORŇUJI NA PODVODNÍKA
POPIS OSOBY:
Jde o muže ve věku 35 - 40 roků, vysokého 175 - 180 cm, štíhlé a opálené postavy. Muž má oválný obličej, hnědé vlasy, jsou krátké sestříhané (zhruba na 2 mm).
POPIS CHOVÁNÍ OSOBY:
Muž působí na první pohled velmi dobrým dojmem. Zajde za včelařem a osloví ho otázkou co je nutné mít pro zajištění převozu včelstev a jaké povolení k tomu je zapotřebí. Muž uvádí, že informace potřebuje pro svého 16letého synovce z Přerova (může být i odjinud) z důvodů stěhování rodiny. Od včelaře si dá poradit.
Z řeči muže je patrné, že má o včelaření jen povrchní znalosti. Je však schopen jmenovat i několik funkcionářů z vedení svazu a dokáže dobře popsat včelařskou školu v Nasavrkách (Střední odborné učiliště včelařské - Včelařské vzdělávací centrum, o. p. s.).
Během řeči prohodí, že je zaměstnán u firmy, která vybavuje školy a učiliště. Tvrdí, že firma má na skladě několik medometů a úlů. Muž dokáže tyto věci dobře popsat. Dodává, že když vidí zájem, zjišťuje u firmy, zda by je mohl odkoupit na sebe jako nadnormativní zásoby za velmi nízkou cenu a nabídnout je za tuto zvýhodněnou cenu včelaři. Po pár hodinách se muž ke včelaři vrátí se sdělením, že firma souhlasí. Muž nabízí, že věci přiveze. Dodává, že pokud se jeho kolega vrátí s autem nebo vlekem, pak že na placení nespěchá. Po uplynutí několika hodin muž přijde za včelařem znovu a oznámí, že kolega se nevrátil. Zeptá se proto zájemce (osloveného včelaře), zda by mohl využít jeho auta a zajet s ním do Pardubic ke skladům vlakového nádraží, kde má firma sklad. Než spolu vyjedou, muž včelaře upozorní, že se platí ihned. Ujistí zároveň, že zná dobře Pardubice i cestu. Při příjezdu na místo nechá své věci v autě (batoh, tašku) a sdělí, že jde vše zařídit. Zároveň vyzvedne peníze a ztratí se.
Dokáže popsat i některé lidi a jejich pracovní činnost v místě, kde působí.
Informujte, prosím, co nejvíce včelařů. Nechť v případě podezření volají policejní linku 158.
Jaroslav BŮŽEK
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama