Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Zájezd ZO Přelouč do Vranova n.Dyjí k Texlovi

16. června 2006 v 7:44 | Eman |  Včelařské události v okresu a jinde ve světě
V neděli 11.6.2006 ZO Přelouč a přátelé zajeli k ing.Františku Texlovi (starosta Vranova). Dopoledne byla přednáška a malý medovinový piknik v lesním svahu nad Vranovem. Fotky ze zájezdu s komentáři vypoví víc. Ten žlutý předmět na jedné fotografii ze zájezdu je multibox.

O multiboxu v obou včelařsských prodejnách v Praze (Křemecova a Loeffelman) nemají zatím ani potuchy, ale prodávají ho v prodejně v Hradci Králové.
Kat.
číslo
VýrobekDPH
[%]
Cena
s DPH
[Kč]
Objednat
[ks]
4.041Multibox19444.00,-
Multibox měli ve stánku na akci v Nechanicích - Komárově, ale to jsem tam netušil, co je to za šikovnou věcičku. Základní jednotkou je taková stavebnice z mřížkovaných stěn, spojených dráty a v jedné stěněn vybavená kruhovým uzávěrem na vložení smyku nebo krmítka a uchem na pohodlné přenášení. Součástí je půlitrové plastové krmítko. Použití najde multibox při vytváření smetenců, sebrání roje, transport včelstva, jako přenosný box na pomůcky atd. Jednoduchým spojením 2 krychlí pomocí stejných drátu se vytvoří rojáček na několik rámků Langstroth. Je to dobré na roje, smetence, transport včelstva, na přenášení nářadí a svačiny. Dobrý nápad, který dostal na mezinárodní výstavě včelařů cenu. Vyrábí se to v Chorvatsku. Nemyslím si, že je to drahé. Kdybych sečetl všechny včelařské "ptákoviny", které se mi zdály jako dobré pomůcky a nyní je nepoužívám, měl bych už takových multiboxů několik.
Mimochodem, nedávno jsem při úpravě stanoviště vyhrábnul ze země kovový rozpěrák, který jsem si koupil nejdřív a 10 let jsem ho postrádal. Radost z nečekaného shledání byla veliká :-).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kurlandová Petra Kurlandová Petra | E-mail | Web | 16. června 2006 v 23:13 | Reagovat

Přeji touto cestou panu starostovi ing. Texlovi z Vranova nad Dyjí, vše nejlepší k narozeninám, zdraví a úspěchy. Jsem potěšena, že právě on a ostatní zastupitelé města, mé firmě umožnil prodej medového vína - medoviny v katastru jeho obce. Má malá firma NATUREL - Petra Kurlandová, www.naturel.cz, která je zakládajícím členem sdružení malých výrobců přírodních medovin je mu nesmírně vděčna. Doufáme, že zákazníci si oblíbí naše přírodní výrobky z medu a konečně pochopí, že "pseudomedovina" z karamelu je připravuje o jejich poctivě vydělané peníze a mnohdy svým složením i o zdraví. Petra Kurlandová

2 microfarad microfarad | Web | 9. září 2016 v 1:35 | Reagovat

půjčka bez prokazování příjmů [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama